NAJCZĘSTSZE PYTANIA

Od kiedy stosuje się mleko modyfikowane kozie?

Mleko modyfikowane zrobione z pełnego mleka koziego po raz pierwszy zastosowane zostało prawie 30 lat temu w Australii i Nowej Zelandii.

Czy Capricare® można łączyć z mlekiem modyfikowanym krowim?

Każde mleko modyfikowane jest tak opracowane, aby każda porcja dostarczała odpowiednią, zbilansowaną dawkę składników odżywczych. W dłuższym okresie czasu łączenie różnych mieszanek wiąże się z ryzykiem zbytniego rozrzedzenia lub skoncentrowania produktu, co może wywołać dyskomfort dziecka lub zaburzenie równowagi składników odżywczych. Można łączyć mleka modyfikowane przez krótki okres (3-7 dni), na przykład w okresie zmiany mleka krowiego na Capricare®.

Zaleca się również, aby nie zmieniać zbyt często z jednego typu mleka na drugie, gdyż może to wywołać bóle brzucha.

Jak przejść z mleka krowiego na Capricare®?

Najlepszym sposobem jest stopniowe zastępowanie mleka krowiego mlekiem modyfikowanym Capricare®. Okres przejściowy powinien wynosić około 3-7 dni. Na początku w trakcie przygotowywania posiłku zastąp jedną miarkę mleka krowiego mlekiem modyfikowanym Capricare® . Po 1 lub 2 dniach zastąp kolejną miarkę produktem Capricare® aż do całkowitego przejścia na kozie mleko modyfikowane Capricare®.

Obserwuj reakcję dziecka po każdej zmianie mieszanki. Jeśli pojawią się jakiekolwiek negatywne reakcje, np. odmowa czy ulewanie, wówczas może pojawić się konieczność wydłużenia okresu przejściowego.

A co z poziomem kwasu foliowego i żelaza?

Witaminy i minerały, takie jak kwas foliowy, witaminy B12, C, D, E i żelazo znajdują się w Capricare® w odpowiednich ilościach, zapewniających pokrycie zapotrzebowania u dzieci w wieku 6 do 12 miesięcy*.

A co z zapachem mleka koziego?

Nasze mleko pochodzi od dobrze karmionych, hodowanych w zdrowych warunkach kóz. Mleko na każdym etapie pozyskiwania i przetwarzania traktowane jest bardzo delikatnie. Takie procedury pozwalają zachować przyjemny zapach i smak.

Jak wygląda hodowla kóz w Nowej Zelandii?

W Nowej Zelandii kozy mieszkają w otwartych zagrodach, które dają dostęp do światła słonecznego i świeżego powietrza. Mają zapewnione dużo miejsca do swobodnego poruszania się lub leżenia, a także nieograniczony dostęp do pożywienia.

Co jedzą kozy w Nowej Zelandii?

Mleko kozie w Nowej Zelandii pozyskiwane jest od kóz, które jedzą rodzime gatunki trawy, koniczynę, lucernę, siano, kiszonkę czy rośliny pastewne. Kozy mleczne otrzymują również dodatki do paszy takie jak: kukurydza, jęczmień i owies, aby dodatkowo zwiększyć ilość białka i węglowodanów. Wszystkie pasze podawane kozom mlecznym na farmach DGC są ocenione jako odpowiednie dla produkcji wysokiej jakości koziego mleka. modyfikowanego.

Czy w Nowej Zelandii rolnicy używają antybiotyków?

W Nowej Zelandii stosowanie leków, w tym antybiotyków, jest ściśle określone przepisami. Antybiotyki podaję się tylko w wyjątkowych sytuacjach, aby przeciwdziałać infekcjom. W takim przypadku całe mleko otrzymane w tracie leczenia i kilka dni po nim jest utylizowane. Rutynowo firma DGC testuje mleko przy każdej dostawie, aby mieć pewność, że jest wolne od jakichkolwiek śladów antybiotyków.

Gdzie jest dostępne mleko modyfikowane kozie?

Nasze mleko modyfikowane kozie dostępne jest w 20 krajach na całym świecie. Występuje pod nazwą Capricare® lub inną nazwą handlową, np. Karihome, Golden Goat lub Nanny.