Często zadawane pytania

Jak długa jest historia koziego mleka następnego?

Kozie mleko następne dla niemowląt zaczęto stosować w Nowej Zelandii i Australii ponad 30 lat temu. Mleka następne Capricare® wytwarzane są przez Dairy Goat Co-operative — pioniera, który opracował recepturę mleka koziego następnego dla niemowląt.

Czy mleko następne Capricare® można mieszać z innymi produktami?

Nasze produkty opracowano tak, aby każda miarka dostarczała określoną ilość składników odżywczych. Można krótkoterminowo mieszać różne produkty (przez okres 3–7 dni) podczas przechodzenia z jednego produktu na drugi. Mieszanie mlek następnych przez dłuższy okres może skutkować zbyt wysokim lub zbyt niskim stężeniem mieszanki, potencjalnie stanowiąc przyczynę dyskomfortu lub prowadząc do dostarczania nieprawidłowych proporcji składników odżywczych.

Jak przejść na mleko następne Capricare® z innego produktu?

Najlepszym sposobem jest stopniowe zastępowanie jednego produktu drugim przez okres 3–7 dni. Przygotowując butelkę, zacznij od zastąpienia jednej miarki dotychczasowego produktu mlekiem następnym Capricare®. Po 1 lub 2 dniach zastąp kolejną miarkę produktem Capricare 2 lub 3®, aż w końcu cały posiłek przygotujesz z mleka następnego Capricare®.

Czy mleko następne Capricare® ma odpowiednią zawartość żelaza i kwasu foliowego?

Kozie mleko następne musi zostać wzbogacane witaminami i minerałami, aby zaspokoić potrzeby Twojego dziecka. Produkty Capricare 2 i 3 ® zawierają witaminy i minerały, w tym kwas foliowy, witaminę B12, C, D, E i żelazo, w proporcjach gwarantujących podaż* tych składników odpowiednią dla Twojego dziecka.
*Zgodnie z przepisami UE.

Jak smakuje i pachnie mleko następne Capricare®?

Nasze mleko pochodzi od dobrze karmionych kóz, które są hodowane w naturalnych warunkach. Mleko podlega  delikatnej obróbce w procesie produkcji mleka. W efekcie powstaje mleko następne dla niemowląt o delikatnym i łagodnym smaku.

Skąd pochodzi mleko następne Capricare®?

Mleko następne Capricare® jest produkowane przez Dairy Goat Co-operative — pioniera i światowego lidera w dziedzinie  koziego mleka następnego dla niemowląt. Dairy Goat Co-operative ma siedzibę w Nowej Zelandii i jest własnością hodowców dostarczających mleko. Swoje hodowle prowadzą oni są najbujniejszych, zielonych  pastwiskach Nowej Zelandii.

Jak przebiega hodowla kóz?

Kozy przebywają w otwartych oborach, dzięki czemu mają dostęp do światła słonecznego i świeżego powietrza. Zapewniana im jest przestrzeń do swobodnego poruszania się i odpoczynku. Mają również nieograniczony dostęp do naturalnego pożywienia.

Czy hodowcy stosują antybiotyki?

Stosowanie wszelkich leków, w tym antybiotyków, jest ściśle regulowane w Nowej Zelandii, skąd pochodzą mleka następne Capricare®. Antybiotyki używane są w wyjątkowych sytuacjach w celu leczenia infekcji. W takim przypadku mleko zebrane w okresie leczenia i kilka dni po jego zakończeniu jest odrzucane. Każda dostawa mleka podlega rutynowej kontroli w celu upewnienia się, że nie zawiera pozostałości antybiotyków.

Gdzie jeszcze mogę znaleźć kozie mleko następne Capricare®?

Nasze produkty są wytwarzane przez Dairy Goat Co-operative. Produkty marki dostępne są w 30 krajach na całym świecie. Występują pod nazwą Capricare® lub pod innymi nazwami, jak Karihome, DG, Golden Goat czy Nanny.