Capricare® Etap 3

Ponad 12 miesięcy

Mleko do karmienia powstaje z naturalnych dobroci mleka koziego, które ma delikatny smak.


Bazując na naturalnych dobrociach mleka koziego, Capricare® został opracowany tak, aby dostarczać witamin, minerałów i składników odżywczych w celu uzupełnienia zróżnicowanej i zbilansowanej diety dzieci w wieku powyżej 12 miesięcy. Capricare® jest światowym liderem w produkcji mleka koziego i cieszy się zaufaniem od ponad 30 lat w krajach na całym świecie.

Składniki odżywcze

*Obliczono na podstawie następujących proporcji rozpuszczania: proszek (g) 4,3; woda (ml) 30; ilość proszku w 100 ml (g) 12,9
** Zalecane dzienne spożycie na 100 ml przygotowanego mleka (oparte na ZDS określonych przez EFSA w 2013 r. dla dzieci od 12. do 36. miesiąca życia)

Składniki:

Pasteryzowane pełne mleko kozie, laktoza (z mleka), mieszanka olejów roślinnych (wysokooleinowy olej słonecznikowy, olej rzepakowy, olej słonecznikowy, przeciwutleniacze (lecytyna słonecznikowa, mieszanina tokoferoli)), błonnik pokarmowy (oligofruktoza), sproszkowany olej rybny (źródło kwasu dokozaheksaenowego), pasteryzowane sproszkowane mleko kozie, sole mineralne (węglan wapnia, fosforan dwuwapniowy, wodorotlenek wapnia, siarczan żelaza, siarczan cynku), witaminy (kwas L-askorbinowy, cholekalcyferol, octan retinylu, cyjanokobalamina, ryboflawina). Produkt zawiera 38% mleka koziego w suchej masie.

Ważna informacja: Mleko następne Capricare® Junior jest przeznaczone dla dzieci powyżej 12. miesiąca życia i może stanowić tylko część zróżnicowanej i zbilansowanej diety.

Przewodnik karmienia

Tabela karmienia

180 ml

przegotowanej wody

+

6 miarek

proszku

=

1

dzienna
porcja

Przygotowanie

Sterylizacja

Zawsze umyj ręce przed przygotowaniem pokarmu dla dziecka. Wysterylizuj wszystkie elementy kubka, gotując je lub korzystając ze specjalistycznego urządzenia do sterylizacji. Zagotuj świeżą wodę i pozostaw ją do ostudzenia (około 40°C). Wlej dokładnie odmierzoną ilość ostudzonej, przegotowanej wody (zapoznaj się z Tabelą karmienia) do wysterylizowanego kubka.

Measure

Odmierzenie

Jeśli korzystasz z miarki dołączonej do opakowania mleka dla dzieci Junior Capricare 3 ® delikatnie napełnij ją proszkiem i wyrównaj poziom. Nie ubijaj proszku i nie nabieraj czubatej miarki proszku. Dodaj wymaganą liczbę miarek do ostudzonej, przegotowanej wody.

Przygotowanie

Załóż wieczko na kubek. Potrząsaj energicznie butelką do całkowitego rozpuszczenia proszku.

Sprawdzenie

Sprawdź temperaturę przygotowanego produktu, wylewając kilka kropli na swój nadgarstek.

Przygotuj napój tuż
przed karmieniem dziecka.

Dlaczego Capricare®
Przyjazny dla brzucha

Kozie mleko jest delikatne dla małych brzuszkach. Dzieje się tak dlatego, że ma inny skład białek niż mleko krowie, przez co inaczej zachowuje się w małych brzuszkach. Po strawieniu miękki skrzep mleka koziego łatwiej się rozpada, dzięki czemu brzuszek dziecka będzie szczęśliwy.

Dobroć wypełniona

Dobroć wypełniona Mleko do wzrostu Capricare® zawiera witaminy i minerały niezbędne do wzrostu i rozwoju dzieci powyżej 12 miesiąca życia. Jest doskonałym źródłem wapnia, żelaza, fosforu i witaminy D. Wszystkiego potrzebnego do prawidłowego wzrostu, a także rozwoju funkcji poznawczych i kości u dzieci.*
*Korzyść uzyskana przy dziennym spożyciu 100 mg DHA.

Na bazie pełnego mleka

W przeciwieństwie do większości preparatów dla niemowląt, Capricare® wytwarzany jest z pełnego mleka. Oznacza to, że zachowane zostają naturalne właściwości tłuszczu mlecznego, który jest jednym z niezbędnych składników odżywczych występujących również w mleku matki. Możesz mieć pewność, że Capricare® jest bardziej naturalnie pożywny.

Przyjaciel natury

Mleko kozie jest również naturalnie pełne prebiotyków, aż osiem razy więcej niż mleko krowie! Ze względu na unikalną strukturę białka zawiera również niższy poziom popularnego alergenu mleka Alpha-S1.
Uwaga: Mieszanka dla niemowląt z mlekiem kozim nie jest odpowiednia dla niemowląt ze zdiagnozowaną alergią na białko mleka krowiego. Proszę skonsultować się ze swoim pracownikiem służby zdrowia.