Często zadawane pytania

Jak długa jest historia modyfikowanego mleka koziego?

Modyfikowane mleko kozie dla niemowląt zaczęto stosować w Nowej Zelandii i Australii ponad 30 lat temu. Produkty Capricare® wytwarzane są przez Dairy Goat Co-operative — pioniera, który opracował recepturę modyfikowanego mleka koziego dla niemowląt.

Czy mleko modyfikowane Capricare® można mieszać z innymi produktami?

Nasze produkty opracowano tak, aby każda miarka dostarczała określoną ilość składników odżywczych. Można krótkoterminowo mieszać różne mleka modyfikowane (przez okres 3–7 dni) podczas przechodzenia z jednego produktu na drugi. Mieszanie mlek modyfikowanych przez dłuższy okres może skutkować zbyt wysokim lub zbyt niskim stężeniem mieszanki, potencjalnie stanowiąc przyczynę dyskomfortu lub prowadząc do dostarczania nieprawidłowych proporcji składników odżywczych.

Jak przejść na mleko modyfikowane Capricare® z innego produktu?

Najlepszym sposobem jest stopniowe zastępowanie jednego produktu drugim przez okres 3–7 dni. Przygotowując butelkę, zacznij od zastąpienia jednej miarki dotychczasowego produktu produktem Capricare®. Po 1 lub 2 dniach zastąp kolejną miarkę produktem Capricare®, aż w końcu cały posiłek przygotujesz z mleka modyfikowanego Capricare®.

Czy mleko modyfikowane Capricare® ma odpowiednią zawartość żelaza i kwasu foliowego?

Podobnie jak modyfikowane mleko krowie, modyfikowane mleko kozie musi zostać wzbogacane witaminami i minerałami, aby zaspokoić potrzeby Twojego dziecka. Produkty Capricare® zawierają witaminy i minerały, w tym kwas foliowy, witaminę B12, C, D, E i żelazo, w proporcjach gwarantujących podaż* tych składników odpowiednią dla Twojego dziecka.
*Zgodnie z przepisami UE.

Jak smakuje i pachnie produkt Capricare®?

Nasze mleko pochodzi od dobrze karmionych kóz, które są hodowane w zdrowych warunkach. Mleko podlega następnie delikatnej obróbce w procesie produkcji mleka modyfikowanego. W efekcie powstaje mleko modyfikowane dla niemowląt o delikatnym i łagodnym smaku.

Skąd pochodzi mleko modyfikowane Capricare®?

Mleko modyfikowane Capricare® jest produkowane przez Dairy Goat Co-operative — pioniera i światowego lidera w dziedzinie modyfikowanego mleka koziego dla niemowląt. Dairy Goat Co-operative ma siedzibę w Nowej Zelandii i jest własnością hodowców dostarczających mleko. Swoje hodowle prowadzą oni są najbujniejszych pastwiskach Nowej Zelandii.

Jak przebiega hodowla kóz?

Kozy przebywają w otwartych oborach, dzięki czemu mają dostęp do światła słonecznego i świeżego powietrza. Zapewniana im jest przestrzeń do swobodnego poruszania się i odpoczynku. Mają również nieograniczony dostęp do pożywienia.

Czy hodowcy stosują antybiotyki?

Stosowanie wszelkich leków, w tym antybiotyków, jest ściśle regulowane w Nowej Zelandii, skąd pochodzą produkty Capricare®. Antybiotyki używane są w wyjątkowych sytuacjach w celu leczenia infekcji. W takim przypadku mleko zebrane w okresie leczenia i kilka dni po jego zakończeniu jest odrzucane. Każda dostawa mleka podlega rutynowej kontroli w celu upewnienia się, że nie zawiera pozostałości antybiotyków.

Gdzie jeszcze mogę znaleźć modyfikowane mleko kozie Capricare®?

Produkty Capricare® są wytwarzane przez Dairy Goat Co-operative. Produkty marki dostępne są w 30 krajach na całym świecie. Występują pod nazwą Capricare® lub pod innymi nazwami, jak Karihome, DG, Golden Goat czy Nanny.